Поставьте глагол в скобках в соответствующую вре- менную форму, указанную после предложения. 1. People (offer) a reward for catching a criminal (Past Simple). 2. Have you ever (kidnap) (Present Perfect)? 3. The house (inspect) ...

Поставьте глагол в скобках в соответствующую вре- менную форму, указанную после предложения. 1. People (offer) a reward for catching a criminal (Past Simple). 2. Have you ever (kidnap) (Present Perfect)? 3. The house (inspect) by the police (Present Continuous). 4. The evidence (submit) on time (Future Simple). 5. The accused (release) (Present Simple). 6. The man (rob) at 10 p.m. yesterday (Past Continuous). 7. The jurors asked for another offence to (take) into account (In- finitive).
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1were offered 2have you ever been kidnapped? 3is being inspected 4will be submitted 5is released 6was being robbed 7to be taken