Поставьте глаголы данные в скобках в Present Simple или  Pat Simple       1)(you/go) to work yesterday ?    No,_____  . I (never/work) on Saturdays. 2)(you/see) Charles yesterday ?      Yes.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Did you go to work yesterday ?    No, I did not. I never work on Saturdays. 2)Ded you see Charles yesterday ?      Yes, I did.