Поставьте глаголы из скобок а форму Past Perfect.1) i did nit wait for my btother because i ______ his text message. (to read)2) Linda ______ to a magic snow before yesterday evening. (never/to be)3) ______ his hamster before h...

Поставьте глаголы из скобок а форму Past Perfect. 1) i did nit wait for my btother because i ______ his text message. (to read) 2) Linda ______ to a magic snow before yesterday evening. (never/to be) 3) ______ his hamster before he left his house? (Jack/to feed)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Had read 2) Had never been 3) Had Jack fed
Гость
1 I did not wait for my brother because I had read his text message.  2) Linda  had never been to a magic show before yesterday evening.  3) Had Jack fed his hamster before he left his house?