Поставьте общий вопрос к предложениям. 1. Many ex-soldiers are ill 2. The cause of Gulf War Syndrome remained a mystery Постройте отрицание 1. Many ex-soldiers are ill 2. The cause of Gulf War Syndrome remained a mystery

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Are many ex-soldiers ill? 2. Did the cause of Gulf War Syndrome remain a mystery? 1. Many ex-soldiers aren't ill. 2. The cause of Gulf War Syndrome didn't remain a mystery.