Поставте слова в правильном порядке и запиши предложения!!! 1.very/is/It/nice. 2.my/is/This/bedro

Поставте слова в правильном порядке и запиши предложения!!! 1.very/is/It/nice. 2.my/is/This/bedroom. 3.chairs/My/white/are. 4.desk/Are/your/green? 5.funny/at/elephant/Look/my! 6.are/Whose/these/pencils?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1It is very nice 2This is my bedroom. 3My chairs are white. 4Are your desks green? 5Look at my funny elephant! 6Whose pencils are these?