Поставте слова в правильном порядке чтобы получилось предложение англиский язык1) Than is/a/film/good/very2) I/meet/Saturday/every/in/town/my/friends3) Like/I/very/much/music4)You/speak/very/well/English5)Mary/taller/is/than/Julia

Поставте слова в правильном порядке чтобы получилось предложение англиский язык 1) Than is/a/film/good/very 2) I/meet/Saturday/every/in/town/my/friends 3) Like/I/very/much/music 4)You/speak/very/well/English 5)Mary/taller/is/than/Julia
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Than is film a very good 2)I meet my friends in town every Saturday 3)I very like much music 4)You speak English very well 5)Mary is tallers than Julia
Гость
1)This is a very good film. 2)I meet my friends in town every Saturday. 3)I like music very much. 4)You speak English very well. 5)Mary is taller than Julia