Поставьте в прошедшее время слова chat, phone, plan, play, reply, smile, tidy, walk, cry, dance, invite, start, study, wash, notice ,agree, ask, hurry, appear, promise, visit, enjoy

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
chatted,phoned, planed, played, replied, smiled, tidied, walked, cried, danced, invited, started, studied, washed, noticed ,agreed, asked, hurried, appeared, promised, visited, enjoyed
Гость
chated phoned planed played repled smailed walked cried danced invited started studed washed noticed agreed asked hurred appeared promised visited enjoyed скорее всего так