) Поставьте вопросы к предложениям: 1. I learn English. What language ___________________________________________? 2. My Mum bought me a new coat. What ___________________________________________________? B) Сделайте предложени...

) Поставьте вопросы к предложениям: 1. I learn English. What language ___________________________________________? 2. My Mum bought me a new coat. What ___________________________________________________? B) Сделайте предложения отрицательными:1. Не helped his uncle last Friday.  2. Sarah will go to New York next week.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A. 1. What language DO YOU LEARN? 2. What DID MY MUM BUY ME? B. 1. Не DIDN`T help his uncle last Friday. 2. Sarah WON`T go to New York next week.