Поставьте вопросы к выделенным словам: 1. I’d like him to speak TO THE MANAGER 2. The company sells goods ABROAD. 3. She can COOK CHINECE FOOD. 4. They are leaving NEXT MONDEY. 5. The coffee is DELICIOUS.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 who would you like to speak to  2  where does the company sells goods 3 what can she cook  4 where are they living  5 what is the coffee like