Постройте предложения по модели используя подсказки Пример: offender obey laws (break) == больше Offenders don't break them ЗАДАНИЯ: 1) Law- abiding citizens break laws (obey) 2)I'm interested in constitutional law (internati...

Постройте предложения по модели используя подсказки Пример: offender obey laws (break) ==> Offenders don't break them ЗАДАНИЯ: 1) Law- abiding citizens break laws (obey) 2)I'm interested in constitutional law (international) 3)The police punish offenders (prisons)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Law-abiding citizens obey the law.  I'm interested in constitutional international law. або Me interested in international legal and constitutional. The police punishes offenders in prison.