Потрібно написати 4-5 речень про цікавий пам'ятник(Тараса Шевченка можна).Допоможіть будь ласка

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Тарас Григорович Шевченко - геній української літератури та чарівний художник. На території України йому встановлено 1256 пам*ятників, а загалом у світі (включаючи Україну) - 1384. На мою думку, найцікавіший пам*ятник з найцікавішою історією знаходиться у місті Київ, у парку імені Шевченка. Цікаво те, що встановленню пам'ятника Тарасові Шевченку у Києві у 1939 році передували п'ять невдалих спроб за часів Російської імперії та Української революції. Було проведено чотири тури конкурсу перед тим як обрали скульптора Леоніда Шервуда, проте Комітет знехтував рішенням журі і оголосив переможцем італійця Антоніо Шіортіно, проект якого згодом зазнав нищівної критики. За півтора року монумент мав бути закінчений у Римі та перевезений до Києва. Але незабаром розпочалася війна, українці знову відчули репресії, Об'єднаний Комітет перестав існувати, а про зведення пам'ятника вже не могло бути і мови. Вибери те, що, на твою думку, найцікавіше, тому що тут 7 речень.