Татарский язык надо маленькие стихи про весну очень маленькие на татарском лень много писать надо 10 штук

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Бозларын кузгатты- Яз җитте, яз җитте! Киң җәелеп су акты, Су ерып, боз үтте. Көн ямьле, көн аяз Сайрый яз кошлары Кадерле безгә яз, Без бит яз дуслары. Тышта яз әле Яңа башлана Тамчылар тып-тып Түбәдән тама.