Поясніть фразеологізми: Мудасові вуха, Узяти в шори, І в п"яти не коле, Геростратова слава, Содом і Гоморра.Спасибо
Ответ(ы) на вопрос:
Вірно писати не мУдасові, а мІдасові вуха. Мідасові вуха - неуцтво, яке неможливо приховати, як би людина не намагалась. Вірно писати не Узяти в шори, а Взяти в шори. Взяти в шори - підкоряти кого-небудь своїй волі, примушувати коритись. І в п"яти не коле - тобто людині нічого не загрожує. Геростратова слава - дурна слава, зароблена будь-якою ціною. Коли людина прославилась тільки завдяки своїм злодіянням. Вірно писаті не Содом і Гомора, а Содом і Гоморра (з двома р ) Содом і Гоморра - жахливий безлад, місце розпусти.