Пожалуйста нужна ваша помощь срочно. Я английский не учила, не знаю как помочь сыну . Вот задание .Закончи вопросы , используя нужную форму глаголов ; is ,are или do, does. 1) ____ Harry a troll? 2) ____Jane and Mary good f...

Пожалуйста нужна ваша помощь срочно. Я английский не учила, не знаю как помочь сыну . Вот задание .Закончи вопросы , используя нужную форму глаголов ; is ,are или do, does. 1) ____ Harry a troll? 2) ____Jane and Mary good friends ? 3) ____Rose speak English and write in English ? 4) ____Rex your dog ? 5) ____Charlie skate for his school? 6) ____you play computer games ? 7) ____the Browns farmers ? 8) ____ your parents like cats and dogs ? 9) ____your grandfather young? 10) ____boys and girls eat sweets?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. is 2. are 3. does 4. is 5. does 6. do 7. are 8. do 9. is 10. do