Пожалуйста, ответьте на эти вопросы 6-7 предложениями на английском, заранее спасибо.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)I want to buy present for my sister because there will be her birthday after two days. I want to be ready for it.  2) Maybe i am going to buy roses to my sister. Roses are very beautiful and have very pleasant smell. 3) Of cource i need to visit flowers shop. We have flower shop near our home. Maybe i must buy flowers today!