Пожалуйста переведите на английский "Мой выходной день начинается так.Я встаю в 8:00 утра и иду в ванну умываться.После я делаю зарядку.Когда я заканчиваю зарядку я иду завтракать со всей семьёй, и в 12:00 я иду выгуливать соба...

Пожалуйста переведите на английский "Мой выходной день начинается так.Я встаю в 8:00 утра и иду в ванну умываться.После я делаю зарядку.Когда я заканчиваю зарядку я иду завтракать со всей семьёй, и в 12:00 я иду выгуливать собак с подругами.Обычно я прихожу в 13:30 и я сижу за компьютером .Немного посидев я начинаю делать уроки.Когда все уроки сделаны я пом агаю маме с домашними заданиями.И ужинаю .Дальше я занимаюсь своими делами.Потом лажусь в постель и засыпаю.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My day starts like this.I get up at 8:00 am and go to the bathroom to wash.After I do exercises.When I'm done charging I'm going to have breakfast with the whole family, and at 12:00 I go to walk the dogs with friends.Usually I come at 13:30 and I'm sitting at the computer .A little while, I'm starting to do homework.When all the lessons are made I help mom with homework.And dinner .I then go about their business.Then go to bed and fall asleep.
Гость
"My day starts like this.I get up at 8:00 am and go to the bathroom to wash.After I do exercises.When I'm done charging I'm going to have Breakfast with the whole family, and at 12:00 I go to walk the dogs with friends.Usually I come at 13:30 and I'm sitting at the computer .A little while, I'm starting to do homework.When all the lessons I made POM Agay mom with homework.And dinner .I then go about their business.Then got on to bed and fall asleep.