Пожалуйста подскажите дам 15 баллов Заполни пропуски предлогами. Предлоги: in the middle of, in, to, above, on. 1.He likes to ski _____ winter. 2.Do you like to listen _____ music? 3.I play tennis _____ Sunday. 4.What is there...

Пожалуйста подскажите дам 15 баллов Заполни пропуски предлогами. Предлоги: in the middle of, in, to, above, on. 1.He likes to ski _____ winter. 2.Do you like to listen _____ music? 3.I play tennis _____ Sunday. 4.What is there _____ the room. 5.There is a nice picture _____the table
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) in 2) to 3) on 4) in the middle of 5) above