Пожалуйста помогите? прислів'я про запорожців на українській мові

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Не той козак, що за водою пливе, а той, що проти води!  Піду на Низ, щоб ніхто голови не гриз.  Степ та воля — козацька доля.  Терпи, козак, отаманом будеш.  То не козак, що отаманом не думає бути.  Хліб та вода — то козацька їда.  Хто любить піч, тому ворог Січ.  Щирий козак ззаду не нападає.