Пожалуйста помогите-tell baby elephant what clothes he may put on. -for playing tennis in summer -for autumn walks in the forest - for playing snowballs in a russian winter

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
For tennis elephant can wear shorts, t-shirt and cap. For autumn walk in the woods pants, jacket, jacket, hat To play snowballs, kurktu, pants, jacket, hat, scarf, gloves