Пожалуйста, помогите!!! Закончить предложения - 1. Everyone knows that dusting...2. If I do everything about the house...3. Everyone is tired...4.I know everything about...5. Everyone hates...СРОЧНО!!! СПАСИБО!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Everyone knows that dusting should be done regularly. 2) If I do everything about the house, the house is on me. 3) Everyone is tired after running a mile. 4) I know everything about myself. 5) Everyone hates being scolded.