Пожалуйста помогите!!!Переведите прямую речь,в косвенную!Даю50 балловФОТО ВВЕРХУ!!ПРОШУ СРОЧНО!!!номер 5

Пожалуйста помогите!!!Переведите прямую речь,в косвенную!Даю50 баллов ФОТО ВВЕРХУ!!ПРОШУ СРОЧНО!!!номер 5
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Dorothy asked how he had become the Great wizard.The girl said that, to her mind, he was a very bad man.The Wizard said that he couldn't do what he had promised to do.Scarecrow asked who would give him some brains.