Пожалуйста помогите.Я тупая.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Хочешь я тебя успакою, я тоже такая!) лан шутка. просто прости мой статус и подпишись пожалуйста))) спасибо
Гость
1. invited 2. was invited 3. will be made 4. are building  5. is read 6. asked 7. was asked  8. was met 9. will hang 10. are writen  11. is placed 12. is not discussed 13. was sent  14. answered (не пойму, это вопрос?)   15. are located 16. are designed  17. was leaded  18. be saved  19. Dinner has already been cooked.  20. is being explained