Пожалуйста скажите пять пословиц на татарском с вопросительными местоимениями!!!!! пожалуйста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Кем иртә килеп баса, теге Ходай бармыйНинди мастер, шундый эше Ничек хатыным да, мила, ә йокы милее. Ничек назначат урманда воеводой лису, каләм ияләре күп булыр, ә кош-корт юк. Ничек кенђ бейся, дип бер надейся, ә үзен түгел теряй.