Пожалуйста составьте 10 вопросов на Past Simple. Заранее ОГРОМНОЕ спасибо!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Did you read this book ? Did they have breakfast today? Did you go to the cinema yesterday? Did you walk with your friends last week? Did they buy sandwich today? Did you send an email yesterday? Did he go to school today? Did she play with her brother last year? Did you feed your cat today? Did she make a cake last weekend?