Прачытайце .З дапамогай якiх выразау аутар надае дожджынку рысы жывой iстоты? Дожджык мые, палiвае , Дожджык песенку спявае . Мы з бабуляй вельми рады: Цёплы дождж напоiць грады. Трэба усiм дажджу напiцца , Каб цвiстi i каласiц...

Прачытайце .З дапамогай якiх выразау аутар надае дожджынку рысы жывой iстоты? Дожджык мые, палiвае , Дожджык песенку спявае . Мы з бабуляй вельми рады: Цёплы дождж напоiць грады. Трэба усiм дажджу напiцца , Каб цвiстi i каласiцца . Дожджык, дожджык, палiвай! Будзе увосень ураджай! *Спишице апошнiя чатыры радкi.Падкоэслице пабуджальны сказ. ПОМОГИТЕ БЕЛОРУСКАЯ МОВА
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
З дапамогай выразаў "Дожджык мые,палівае...","Дожджык спявае..." ( метафары) Пабуджальны сказ - Дожджык,дожджык,палівай!