Прачытайце.Знайдзiце i выпiшыце дзеясловы.Пастауце да ix пытаннi.Абазначце час. Ляжау у баразне Гарбуз.Нацягнуу ад солнца картуз,ляжыць-не дзьме у вус.Сонейка прыпякае,а ён вакол пазiрае ды ад ляноты пазяхае.Замлеюць бакi лёжкi...

Прачытайце.Знайдзiце i выпiшыце дзеясловы.Пастауце да ix пытаннi.Абазначце час. Ляжау у баразне Гарбуз.Нацягнуу ад солнца картуз,ляжыць-не дзьме у вус.Сонейка прыпякае,а ён вакол пазiрае ды ад ляноты пазяхае.Замлеюць бакi лёжкi-ён паварушыцца трошкi,павернецца на бачок спелы,каб лянота зусiм не заела.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ляжау - што рабіу? пр.час Нацягнуу- што зрабіу?пр час ляжыць -што робіць? цяп.ч. не дзьме - што робіць? ц.час прыпякае што робиць?цяп.час пазірае -што робіць? цяп час пазяхае што робіць? цяп.ч. замлеюць што зробяць? буд час паварушыцца -што зробіць? буд час павярнецца што зробіць? буд час заела - што зрабіла ? пр час