Працаваць у аг..родзе, падысці да б..розы, глядзець на вобл..ка, купіцьп..нал, дацягнуцца да ябл..ка, сябраваць з дз..ўчынкай, спрачацца з дз..журным, зрабіць у с..раду, сустрэцца ў ч..цвер ці ў н..дзелю. ***Устаўце прапушчаныя...

Працаваць у аг..родзе, падысці да б..розы, глядзець на вобл..ка, купіцьп..нал, дацягнуцца да ябл..ка, сябраваць з дз..ўчынкай, спрачацца з дз..журным, зрабіць у с..раду, сустрэцца ў ч..цвер ці ў н..дзелю. ***Устаўце прапушчаныя літары. Абазначце род назоўнікаў. (ябл..ка; дз..журным; с..раду)***
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
працаваць у агародзе падысці да бярозы глядзець на воблака купіць пенал дацягнуцца да яблыка( м.р) сябраваць з дзяўчынкай спрачацца з дзяжурным (м.р) зрабіць у сераду(ж.р) сустрэцца ў чацвер ці ў нядзелю