Предложения с неправильными глаголами had heard hit held hurt kept knew left lent let простые пж

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)I had no choice 2)I heard their voices 3)I hit him so badly 4)It hurt my feelings 5)He kept going 6)We knew almost everything about it 7)The girl left the town 8)My feind lent a big sum of money 9)Moses let my people go