При нагріванні 5,2 г гідроксиду елемнта що належить до 3 групи, одержали Н2O кількістю речовини, достатньої до повного розчину кальцій оксиду масою 5,6 г. визначте елемент
Ответ(ы) на вопрос:
скоріш за все невідомий елемент належить до побічної підрупи. таким чином, валентність невідомого елемента в гідроксиді дорівнює номеру групи, тобто 3. маємо формулу - E(OH)₃
1) записуємо хім. р-ня:
[latex]2E(OH)_3 = E_2O_3 + 3H_2O[/latex] (1)
[latex]H_2O + CaO = Ca(OH)_2[/latex] (2)
2) визначаємо v(CaO):
[latex]v = \frac{m}{M} [/latex], M(CaO) = 56 г/моль
v(CaO) = [latex] \frac{5.6}{56} [/latex] = 0.1 моль
3) визначаємо v(H₂O) за рівнянням (2):
[latex] \frac{v(H_2O)}{v(CaO)} = \frac{1}{1} [/latex]
v(H₂O) = v(CaO) = 0.1 моль
4) визначаємо v(E(OH)₃) за рівнянням (2):
[latex] \frac{v(E(OH)_3}{v(H_2O)} = \frac{2}{3} [/latex]
v(E(OH)₃) = [latex] \frac{2v(H_2O)}{3} [/latex] =[latex] \frac{0.1 * 2}{3} [/latex] = 0.067 моль
5) визначаємо M(E(OH)₃):
[latex]M = \frac{m}{v}[/latex]
M(E(OH₃)) = [latex] \frac{5.2}{0.067} [/latex] = 78 г/моль
6) визначаємо Mr(E):
Mr(E) = M - 3Mr(O) - 3Mr(H) = 78 - 48 - 3 = 27, що відповідає Алюмінію.
отже E - Al