Причины неудач федеральных войск во время штурма Грозного, начавшегося 31 декабря 1994 г.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
31 грудня 1994 почався штурм Грозного частинами російської армії. Планувалося чотирма угрупованнями завдати "потужні концентричні удари" і з'єднатися в центрі міста. План передбачав діями військових угруповань під прикриттям фронтової та армійської авіації висунутися за трьома напрямками до Грозного і блокувати його. Загальна чисельність залучених військ склала 15 тисяч 300 осіб, 195 танків, понад 500 БМП, БМД і БИР, 200 гармат і мінометів. З них в резерв виділені понад 500 чоловік особового складу, 50 танків і 48 гармат і мінометів 131-й омсбр і п'ятсот третій мсп.Війська у взаємодії зі спецпідрозділами МВС і ФСК, наступаючи з північного, західного і східного напрямів, повинні були захопити президентський палац, будівлі уряду, залізничний вокзал. Прихильники Дудаєва, за розрахунками Міністерства оборони РФ, розташовували 11-12 тисячами чоловік (за даними МВС - до 15 тисяч) регулярних військ і 30-40 тисячами людей збройного ополчення, з них п'ять тисяч становили найманці з Афганістану, Ірану, Йорданії, республік Північного Кавказу. Набувши в місто війська відразу ж понесли великі втрати. Наступали з північно-західного напрямку під командуванням генерала К.Б.Пуліковского 131-я (Майкопская) окрема мотострілецька бригада і 81-й (Самарський) механізований полк були практично повністю розгромлені. Більше ста військовослужбовців потрапили в полон. Військовослужбовці федеральних сил розташовували свої позиції в житлових будинках і вели вогонь по таким же позиціях чеченських загонів. Обидві сторони при цьому не брали до уваги безпеку мирних жителів.