Придумайте пожалуйста англиские предложения со словами space,six-hour,take,typical,short,couple,per

Придумайте пожалуйста англиские предложения со словами space,six-hour,take,typical,short,couple,personal,each other,rock,wet Аааааа сроочно :P плиииизззззз
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I want to fly into space. I booked six-hour tour around Moscow. He took a photo with me. It was a typical day. I'm writing the short sentence now. Mark and Allie are lovely couple. Her personal fortune was recently estimated at $37 million. We always see each other. It was a big rock near sea. I love wet weather. Хотите выучить английский язык быстро. Пишите в лс. Удачи!