Придумать диалог по тексту ,диалоге должны быть выражения lets make a..,What do we need?Do we need a.?How many lemons do we need?Have you got..?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
-Давай сделаем что-то полезное? -А что мы сделаем? -Может сделаем дом для птиц? -а у тебя есть доски? -да, конечно!
Гость
I meet my friend. She wants to do a cake.What do we need, I say. We go to the shop and bye a lot. Then we go home. Oh, no, we need lemons, she say. How many lemons do we need? I say.