Потреби у визнанні і повазі. Це – потреби у позитивній оцінці особистості з боку суспільства, в одержанні людиною певного соціального статусу, у повазі та визнанні з боку оточуючих. Потреби у самореалізації. Дана група поєднує потреби, пов'язані із прагненням людини до розвитку та розкриття своїх здібностей, талантів, задатків, до розвитку особистості та прихованого в ній потенціалу. Задоволення цієї групи потреб, це - процес саморозвитку особистості, постійного внутрішнього руху, постійного «вростання» у соціальний простір. Ієрархію потреб не можна розуміти буквально. Так, приміром, зовсім безглуздо стверджувати, що, якщо людина сьогодні не встигла поснідати, тобто потреба в їжі залишилася незадоволеною, то вона ні з ким не спілкується, тому що це - потреба більш високого рівня. У той же час у людському житті в цілому на перший план виступають потреби більш низького рівня, а коли вони в основному задоволені, тоді їхнє місце займають потреби більш високого рівня.
Потреби бувають раціональними та нераціональними. Приклади нераціональних потреб: потреба в палінні, у наркотиках, в алкоголі. Часто раціональна потреба може перетворитися в нераціональну. Наприклад, дітям можна їсти шоколад, але тільки в невеликих дозах, в іншому випадку велика кількість шоколаду може призвести до алергійних захворювань. Або інший приклад: потреба в грі на комп'ютері може перетворитися в нераціональну, якщо за комп'ютером просиджувати цілі дні.
Гость
1.Потребность "для себя" — это потребности в самоутверждении в обществе, обретении власти или авторитета. 2. Потребность для других выражаются в разных формах альтруизма: родительская любовь, дружеская преданность, защита близких, помощь слабым. 3 . потребность коллективного характера основаны на общих для человеческого коллектива нуждах: потребность в социальном мире, справедливости, свободе, безопасности и ограничении внешней агрессии.