Привет,помоги пожалуйста с №189 и №190 Задание во вложение ) Заранее спасибо)) ДАЮ 30 БАЛЛОВ!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ex. 189 1) who began 2) who was 3) who teaches 4) who often uses 5) who often does 6) who wants to make 7) who was 8) who has got 9) who keeps 10) who will be happy ex. 190 1) is crying, cries 2) isn't, am taking 3) am talking 4) is running 5) is, does 6) think 7) am thinking 8) think 9) want 10) is speaking, don't understand