Прочитайте текст в рамке.Задайте к нему вопросы и дайте ответы,вставляя do,don't,does,doesn't В рамке - Uncle bob has a red beard. He has a hat. Aunt Jane has blond hair.She has a green bag. Вопросы 1.______ Uncle B...

Прочитайте текст в рамке.Задайте к нему вопросы и дайте ответы,вставляя do,don't,does,doesn't В рамке - Uncle bob has a red beard. He has a hat. Aunt Jane has blond hair.She has a green bag. Вопросы 1.______ Uncle Bob have a beard? - Yes,he ___. 2.______ Aunt Jane have a beard? - No,she ___. 3.______ Uncle Bob and Aunt Jane have black hair? - No they ___. 4._____ Uncle Bob have a hat? - Yes,he ____. 5._____ Aunt Jane have a blue bag? - No,she _____. ОТВЕТЕ ПОЖАЛУЙСТА,КЕСЫЫ!!!!!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Does; Does 2. Does; Doesn't 3. Do; Don't 4. Does; Does 5.Does;Doesn't