Продолжить предложение пример: you look confused. i`ve been trying to do my maths homework you look tired you look pleased you look guilty you look fed up

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
You look tired. I've been helping my mom with cooking. You look pleased. I've just got a good mark. You look guilty. I've broke a plate. You look fed up. I've eaten well.