Просклоняйте фразу.(+/-/?)1)I have tea in my room2)I am in Milan

Просклоняйте фразу.(+/-/?) 1)I have tea in my room 2)I am in Milan
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) I have tea in my room, I have no tea in my room ,Have I tea in my room? 2) I am in Milan , I am not in Milan, Am Iin Milan?
Гость
1) I have tea in my room.    I don't have tea in my room.    Do I have tea in my room? 2) I am in Milan.     I am not in Milan.     Am I in Milan?