Провидминяты слова школа сова в однини и множини

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Однина Н.в.  школа, сова Р.в.  школи, сови Д.в.  школі, сові З.в.  школу, сову О.в.  школою, совою М.в. на школі, на сові Кл. школо, сове  Множина Н.в.  школи, сови Р.в. шкіл, сов Д.в. школам, совам З.в. школи, сов О.в. школами, совами М.в. на школах, на совах Кл. школи, сови
Гость
множина:       н.в. школи,сови р..в  шкіл,сов. д.в  школам,совам. зн.в. школи,сов. о.в. школами,совами м.в на школах,на совах к.в школи,сови. однина: н в. школа,сова р.в школи,сови д.в школі сові зн.в школу сову о.в школою совою м.в на школі,на сові к.в школо сове