Провідміняйте іменики школа , сова в одині й множені. складіть реченя з імениками школа , сова в кличному відмінику.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Н.в. сова - сови,школа - школи Р.в. сови - сов, школи - шкіл, Д.в. сові - совам, школі - школам, О.в. совою - совами, школою - школами, З.в. сову - сов, школу - школи, М.в. сові - совах, школі - школах. Школо,школо,школо, ти чекала нас. Гей,сово, лети но сюди!