Раскройте скобки, употребляя глаголы в требующейся форме. 1.If you(not/ to give) him good meals, h

Раскройте скобки, употребляя глаголы в требующейся форме. 1.If you(not/ to give) him good meals, he(not/ to be able) to work hard. 2.We (not/ to go) by ship unless there (to be) no other way.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
If you aren't give him good meals,he isn't be ables to work hard We aren't go by ship unless there be no other way