Раскройте скобки, поставив глаголы в Present Indefinite. 1. My friend`s name (to be) George Petrov. 2. He (to live) in Kishinev. 3. He (to be) an engineer. 4. He usually (to get up) at 8 o`clock. 5. George (to do) morning e...

Раскройте скобки, поставив глаголы в Present Indefinite. 1. My friend`s name (to be) George Petrov. 2. He (to live) in Kishinev. 3. He (to be) an engineer. 4. He usually (to get up) at 8 o`clock. 5. George (to do) morning exercises and (to go) to the bathroom. 6. He (to wash) himself and (to clean) his teeth 7. He (to have) breakfast at half past eight. 8. He (to come) to the factory at 9 o`clock.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. is 2. lives 3. is 4. gets up 5. does, goes 6. washes, cleans 7. has 8. comes