Раскройте скобки, употребляя глагол в форме Present Simple. 1. My working day_________ ( begin) at seven o’clock. 2. I ___________(not walk) to work every morning. 3. She________ (do) her morning exercises every day. 4. He ____...

Раскройте скобки, употребляя глагол в форме Present Simple. 1. My working day_________ ( begin) at seven o’clock. 2. I ___________(not walk) to work every morning. 3. She________ (do) her morning exercises every day. 4. He ____________(speak) German. 5. I _________ (visit) my friend every week. 6. Her first class ________(start) at eight o’clock. 7. Ann _________(not read) a lot. 8. He always___________ (invite) his friends to his birthday party. 9. I _____________(go) for a walk every day. 10. She _________( wash) her car once a week.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
begins , don't walk , does  , speaks, visit , starts , doesn't read , invites , go , washes .