Раскройте скобки, употребляя глаголы в Present Perfect или Past Simple. I (not yet to eat) today.2. He (not to eat) yesterday. 3. You (to play) the piano yesterday? 4. You (to play) the piano today? 5. What you ( to prepare) fo...

Раскройте скобки, употребляя глаголы в Present Perfect или Past Simple. I (not yet to eat) today.2. He (not to eat) yesterday. 3. You (to play) the piano yesterday? 4. You (to play) the piano today? 5. What you ( to prepare) for today?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. I (haven't yet eaten) today. 2. He (did not eat) yesterday. 3. Did you (play) the piano yesterday? 4. Have you (played) the piano today? 5. What have you (prepared) for today?