Раскройте скобки, употребляя время the Present Perfect Tense: 1)Resenty I (watch) an interesting film. 2) We already(buy) a present for our friend. 3) She just (read) a useful book.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Recenty I have watched an interesting film. 2) We have already bought a present for our friend. 3) She has just read a useful book.