Распредели следующие слова и предложения по колонкам в зависимости от того с каким временам года они связаны .coat pick vegetables and fruits shorts white jacket umbrella its hot flowers sea sun boat holiday its cold /t-shirt i...

Распредели следующие слова и предложения по колонкам в зависимости от того с каким временам года они связаны .coat pick vegetables and fruits shorts white jacket umbrella its hot flowers sea sun boat holiday its cold /t-shirt its raining /swim red its windy /green hat yellov fish lie in the sun /ice cream /its sunny
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Осень: (Autmn) coat, pick vegetables and fruits, white jacket, umbrella, it's raining, it's windy. Лето: (summer) Shorts, it's hot, flowers, sea, sun, holiday, t-shirt, swim, green, hat yellow, fish, ice cream, it's sunny. Зима: (winter) it's cold