Расспроси зарубежного сверстника используя следующие вопросы ; What.......name? Where....live? What..... city town like? Have ....a big/ family? What sport ....like playing?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) –What is your name? –My name is... 2) –Where do you live? –I live in... 3) –What is city/town like? –City/town is... 4) —Have you a big family?/Do you have a big family? –Yes, I have/No, I have not. 5) –What sport do you like playing? –I enjoy playing ... sport.