Расставить предложения в правильном порядке. 1.built-up/Outside/the/areas/speed/90km/h/limit/is; 2. In/drives/Belarus/on the/right./traffic; 3. and/insurance/Drives/registration/a/driving/must/license/car/have/documents.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Outside the built-up areas speed limit is 90 km/h 2. In Belarus traffic drives on the right 3. Drivers must have a driving license, insurance, registration and car document