Расставьте слова в правильной порядке что-бы получился вопрос!1. breakfast / did / last / you / have / for / what / Sunday / ?2. did / you / morning / to / this / school / how / get / ?3.afternoon / go / you / last / where / Sa...

Расставьте слова в правильной порядке что-бы получился вопрос! 1. breakfast / did / last / you / have / for / what / Sunday / ? 2. did / you / morning / to / this / school / how / get / ? 3.afternoon / go / you / last / where / Saturday / did / ? Thanks in advance)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
What did you have for breakfast last Sunday?  How did you get to school this morning? Where did you go last Saturaday afternoon?