Разпредилите по колонкам 1.Land movement 2.Water disasters 3.Weather disasters слова которые нужно разпределить tsunamis,droughts,blizzards, avalanches ,tornadoes ,hurricanes, floods ,earthquakes, hailstorms ,whirlpools...
Разпредилите по колонкам 1.Land movement 2.Water disasters 3.Weather disasters слова которые нужно разпределить tsunamis,droughts,blizzards, avalanches ,tornadoes ,hurricanes, floods ,earthquakes, hailstorms ,whirlpools, heat waves, landslides, fires, ice storms ,volcanic eruptions, tornadoes
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Weather: blizzards, floods, tornadoes, hurricanes, blizzards, fires, ice storms, droughts Water: whirlpools, tsunamis,hailstorms Land: earthquakes, landslides, volcanic eruptions