Read and answer.(12 points)e.g.Have you got a brother?1How old are you? 2 Can you dance? 3 Can you swim? 4 Do you like fruit? 5 Have you got a pet? 6 What's your favourite animal?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Yes, I have. Cколько тебе лет. I'm ... . Yes, I can. Yes, I can. Yes, I do. Yes, I have got. My favourite animal is a dog.